İçeriğe geç

100 GÜN’cülerden Mektup Var!

“Merhabalar Semih,
 
100 gün programıyla ilgili detayları okudum. Linkteki diğer yazılarını da zaten daha önce okumuştum. Öncelikle neden İtalyanca öğrenmek istediğimi açıklamak istiyorum:
 
Çünkü Semih Uçar tavsiye etti 🙂
 
İlk sebep bu. Gerçekten. Güven duyduğum için.
 
İkinci sebep: Öğrenmesi en kolay dillerden olduğu söyleniyor.
 
Benim amacım da esas olarak, bir disiplin oluşturmak ve senin bir yazında ileri sürdüğün, “her gün yapmak” ile ilgili tezi doğrulamak, bu sayede başarabildiğimi görmek, sonrasında bunu başka alanlara da yayabilmek.
 
Şahsen konservatuvar hayatımda bunu başarabildiğimi söyleyemiyorum. Ne yazık ki şimdiye kadar kendimde o, başardım, hissini bulamadım. Aksine başaramadım, yapamadım hissini yıllarca taşıdım. (Sanırım bunu bir tek sana açıyorum şu anda.)
 
Hocam, çok yetenekli olduğumu, Allah’ın beni keman çalmak için yarattığını söylüyordu. Fakat keman çalışmalarımdaki istikrar en fazla 3 gün sürüyor, 4. Gün mutlaka bir “işim çıkıyordu” 🙂 Hocam da, çalışayım diye beni sınıfta bırakıyordu ve bu da bende demoralizasyon yaratıyordu.
 
Bu kısırdöngünün bana çok zarar verdiğini düşünüyorum.
 
Neyse uzatmayayım. Artık kemancılık alanında çok fazla bir beklentim yok. Hala çalıyorum ve benzer sanat dallarında hedeflerim var fakat ilk öncelikli amacım, iyi bir okur olmak…
 
Daha sonra yazarlığa veya çevirmenliğe evrilebilir mi bilmem ama öncelikle şu istikrar meselesini çözmem gerektiğini düşünüyorum.
 
En derin sevgi ve saygılarımla”
 
<3
Tarih:100 GÜN100 günde bir dil öğrenyabancı dilYabancı Dillerim

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: