İçeriğe geç

Rusça Öğrenirken Yararlanabileceğiniz Youtube Kanalları

Yazar: Gizem Gökçe

Easy Languages: Easy Languages pek çok dilde eğitim verilen bir kanal. Rusça videolar genellikle St. Petersburg sokaklarında yapılan röportajları üzerinden ilerliyor.

RussianPod101: RussianPod101, ItalianPod101 ve GermanPod101 gibi kardeş kanalların da içeriğini oluşturan Innovative Language şirketinin kanalı. Alfabeden günlük ve haftalık kelimelere, her seviye için dinleme ve okuma egzersizlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Weekly Russian: Kanalda Puşkin şiirlerinden geleneksel Rus danslarına, Rusça şarkılara kadar pek çok içerik bulabilirsiniz. Benim özellikle keyif aldığım, içeriğini çocuk şarkılarının, çizgi filmlerin, müziklerin ve şiir çevirilerinin yer aldığı playlistler.

RU-LAND CLUB: Hap bilgilerin yanı sıra özellikle Visual Russian serisi, temel mesleki Rusça öğrenenleri hedefliyor. Yine filmler, çizgi filmler ve Rus edebiyatına dair videolar bulunuyor.

R for Russian: Şarkılarla Rusça öğrenin.

FunRussian.com: Gramer ve kelime derslerinin yanında Rusça argo ve deyimlerin de olduğu bir playlistleri var.

Easy Russian: Amerika’da yaşayan Maria Zdorovetskaya, vloglarıyla hayatından kesitler sunuyor.

Learn Russian Language: WikiTranslate tarafından hazırlanan kanal, başlangıç ve orta seviyeye hitap eden yüzlerce videoyla sizi doğrudan Rusçaya maruz bırakıyor.

Ayrıca:

İtalyanca Öğrenirken Yararlandığım Siteler

İtalyanca Öğrenirken Yararlandığım Youtube Kanalları

 

 

Tarih:100 GÜN100 günde bir dil öğrenKonuk YazarRusçayabancı dilYabancı Dillerim

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: